محدودیتهای پوشیدن لباس مردم ایران‌زمین توسط حکومت ولی‌ وقیح اعلام شد


پاسدار رادان نیروی انتظامی و جنایتهایش را با سعید مرتضوی دادستان اسبق خونخوار حکومت ولی‌ وقیح را میشناسیم امروز باز عرض اندام نموده است و این بار محدودیت برای لباس مردم ایران زمین، باز هم حکومت ولی‌ وقیح که دأعیه حقوق بشردارد, برای مردم محدودیت در نوع زندگی‌ که از اولین حقوق انسانی‌ است می‌گذرد به این خبر راکه در یکی‌ از سایتهای وابسته به حکومت آمده است , عیناً برای مطالعه شما آورده ایم توجه فرموده و لطفا نظر خود را به ما اعلام فرمایید :

«به گزارش ایرنا، سردار ‹احمدرضا رادان› امروز – دوشنبه – در مركز نظارت همگانی نیروی انتظامی در جمع خبرنگاران افزود: قبلا در مورد مصادیق بد حجابی و بدپوششی اطلاع رسانی شده است، اما دو باره برای آگاهی مردم این مصادیق اعلام شد.

وی با بیان اینكه منظور از مانتو كوتاه مانتویی است كه تا زانو نباشد، خاطر نشان كرد شال برخی خانم ها به گونه ای است كه از یك طرف موهایشان دیده می شود، این مترادف با مصادیق ما نیست و باید موهای زنان از جلو و پشت سر با روسری و یا شال پوشیده باشد.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینكه این مصادیق در داخل خودرو نیز لحاظ می شود و باید زنان آنها را رعایت كنند، گفت: علاوه بر این موارد، نیروی انتظامی در موضوع خودرو با آلودگی صوتی و استفاده از دستگاه ها صوتی قدرتمند كه به ذهنیت عمومی آسیب می رساند، برخورد خواهد كرد.

وی تصریح كرد: قطع یقین پلیس با اینگونه خودروها و مواردی كه به گونه ای مزاحم نوامیس مردم می شوند، برخورد جدی خواهد داشت و علاوه بر توقیف خودرو آنان به مراجع قضایی معرفی می شوند.

سردار رادان در باره تعیین ملاك های بدحجابی از سوی ناجا گفت: تعیین مصادیق، یكی از ظرافت های خوبی بود كه در دستورالعمل راهكارهای اجرایی عفاف و حجاب مد نظر قرار گرفت در صورتی كه این تعیین ها نبود هركسی از بدپوششی یك برداشت را داشت؛ فردی، یك تار مو را بدپوششی و شخص دیگری، كل زلف را بدپوششی نمی دانست، اما توجه به فرهنگ ها و رفتارها مورد توجه نیروی انتظامی است.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگاری در مورد رعایت نشدن مصادیق بد پوششی در برخورد نیروی انتظامی گفت: همه موارد بد پوششی كه به بازداشت و اخذ تعهد منجر می شود، در نیروی انتظامی پرونده خواهد شد. در این پرونده ها عكس های مصادیق بد پوششی نگهداری می شود در صورتی كه فردی مدعی است بر خلاف این مصادیق عمل شده از طریق سامانه 197 نیروی انتظامی شكایت كند و حتما بررسی خواهد شد. در صورتی كه این موضوع ثابت شود با نیروی متخلف برخورد قانونی خواهد شد.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی در ادامه به طرح امنیت اخلاقی كه از چند سال پیش كلید خورده و در دستور كار نیروی انتظامی قرار دارد، اشاره كرد و گفت: نیروی انتظامی بر اجرای این طرح اهتمام جدی دارد، اما در بحث راهكارهای اجرایی فرهنگ حجاب و عفاف، متاسفانه شماری از 26 دستگاه متولی نه تنها وظایف خود را انجام نمی دهند بلكه بعضی اوقات خود در جرگه منتقدان قرار گرفته و به جای آنكه از عملكرد خود در این موضوع انتقاد كنند، عملكرد دستگاه های دیگر را مورد نقد قرار می دادند.

وی تاكید كرد نیروی انتظامی به عنوان یك وظیفه شرعی و قانونی به وظایف خود عمل كرده و تلاش می كند تا ناملایمات به جامعه وارد نشود.

رادان با بیان اینكه از 26 دستگاه، عمكرد نیروی انتظامی در بحث عفاف و حجاب، قابل قبول بوده است، گفت: همچنین در این طرح، عملكرد صداو سیما و دستگاه قضایی مثبت ارزیابی شده است.

** كروات به عنوان لباس سازمانی پذیرفته نیست

جانشین فرمانده نیروی انتظامی در ادامه این نشست به بستن كروات و داشتن آرایش های خاص به عنوان فرم سازمان در برخی شركت ها و بیمارستان ها اشاره كرد و گفت: داشتن كروات كه ترویج فرهنگ غرب محسوب می شود، به عنوان لباس سازمانی پذیرفتنی نیست.

وی تصریح كرد در برخی بیمارستان ها تمامی پرسنل از دكتر تا آسانسورچی و دربان كروات دارند كه نشان دهنده اجبار در لباس سازمان است. در گذشته كتبا این موضوع به همه مراكز اعلام شده است و از طریق این نشست مطبوعاتی نیز اطلاع رسانی می شود كه با آنان برخورد خواهد شد.

سردار رادان در خصوص استفاده از كروات توسط برخی افراد در شركت ها و بیمارستان ها كه شامل بخش سازمانی نباشد، گفت: آنان خودشان باید كلاه خود را قاضی كنند. ناجا اعتقاد دارد این كار ترویج فرهنگ غرب است.

وی با بیان اینكه برای بیمارستان ها نظام ارزشیابی وجود دارد، گفت: در نظام ارزشیابی بیمارستان ها تمامی عوامل مد نظر قرار دارد، اما نمی دانم به چه دلیل موارد ارزشی در این نظامنامه قرار نگرفته است.

** غرب سیاست های تشویقی در تولید مواد مخدر افغانستان دارد

جانشین فرمانده نیروی انتظامی در ادامه این نشست در خصوص مبارزه با مواد مخدر نیز گفت: منتظر معجزه از سوی آمریكا و انگلیس در افغانستان نباشید. این كشورها نه تنها مبارزه نمی كنند بلكه سیاست های تشویقی را برای تولید مواد مخدر در افغانستان مد نظر دارند.

وی به افزایش كشت مواد مخدر در افغانستان اشاره كرد و گفت: نیروی انتظامی در سه ماهه نخست امسال بیش از 100 تن مواد مخدر كشف كرده است كه نسبت به مدت مشابه سال گذشته 11 درصد افزایش كشفیات داشته ایم.

سردار رادان در ادامه به حمایت های مردمی از اقدامات ناجا اشاره كرد و گفت: اگر ناجا از طرف سایر نهادها كمك نمی شود اما از حمایت بخش عمده ای از مردم برخوردار است كه افتخاری برای این نهاد خدمت گذار است.

وی با بیان اینكه نیروی انتظامی برای سنجش مطالبات مردمی، نظام افكارسنجی دارد، گفت: اقدامات نیروی انتظامی بر اساس داده های این نظام نامه است.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی، مبارزه با فروشندگان مواد مخدر، بد پوششی، مبارزه با مزاحمین نوامیس و اراذل و اوباش را چهار محور مهم مطالبات مردمی از ناجا دانست و گفت: در گذشته اراذل و اوباش بیشترین مطالبات مردمی بود كه به دلیل دستگیری های اخیر كه 140 نفر آنان در تهران دستگیر شدند، این خواسته مردم از رده نخست به رتبه چهارم رسیده است.

وی به اراده قوی در قوه قضاییه برای مبارزه با این افراد اشاره كرد و گفت: همكاری خوبی بین قوه قضاییه و نیروی انتظامی در زمینه مبارزه با اراذل و اوباش وجود دارد كه جای تقدیر از دستگاه قضا دارد.

** كم رونقی سینما را باید در تولید فیلم جستجو كرد

سردار رادان درباره پخش فوتبال از سینماها گفت: اختلاف ناجا و سینماداران برای اكران فیلم از سینماها نبوده بلكه بخاطر پخش فوتبال در سینماها بوده است.

وی تاكید كرد: رفتار جمعی در رشته ورزشی فوتبال هیجانی و به گونه ای است كه در شان زنان نیست، به همین دلیل نیروی انتظامی با حضور زنان و مردان در سینما برای دیدن بازی فوتبال مخالف است.

جانشین فرمانده نیروی انتطامی در ادامه گفت: برخی سینماداران گفتند اگر بانوان در سالن ها نباشند مقرون به صرفه نیست، نیروی انتظامی با نگاه ابزاری به بانوان در همه اصناف مخالف است.

** بر رعایت ارزش ها در نمایشگاه ها جدی هستیم

سردار رادان به تعطیلی یك نمایشگاه اشاره كرد و گفت: وضعیت نمایشگاه مزبور بسیار بد و ناهنجار بود و غرفه داران با پوشش بسیار بدی حضور داشتند. ناجا بر رعایت ارزش های اسلامی در نمایشگاه ها جدی است.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی خاطر نشان كرد هنگامی كه مسوولان نمایشگاه ها برای دریافت مجوز به اماكن مراجعه می كنند، آنها را ملزم می كنیم تا هنجارها را رعایت كنند كه این امر برگرفته از قانون، هنجارها و ارزش های ما است.

وی به بررسی انجام شده در مورد شركت های نمایشگاهی در كشور اشاره كرد وگفت: بررسی های ناجا نشان می دهد كه پوشش بانوان این شركت ها به گونه ای سازمانی و غیر ارزشی تعیین شده است.

سردار رادان تصریح كرد در این شركت ها همه آرایش های تندی استفاده می كردند كه پلیس با مسئولین آن برخورد كرد.

جانشین فرمانده ناجا به درج آگهی استخدام منشی از سوی شركت ها با شرایط خاص اشاره كرد و گفت: فاجعه است كه دختران برای كار كردن باید به كالا تبدیل شوند.

سردار رادان خاطرنشان كرد: حقوق این خانم ها در چنین شركت هایی، بسیار اندك و واقعاً استثمارگرانه است و منطبق با قانون كار، عدل و انصاف نیست.

وی با بیان اینكه مسئولان این شركت ها همچنین مبلغی به عنوان آرایش و نوع پوشش درشركت به خانم ها پرداخت می كنند، تصریح كرد: اجازه نخواهیم داد تا به دختران و زنان ما مثل كالا نگاه شود.»

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

تقویم

ژوئن 2012
د س چ پ ج ش ی
« مهٔ   ژوئیه »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

برای مشترک شدن در این وب‌نوشت از راه رایانامه و دریافت آگاه‌سازی درباره‌ی نوشته‌های تازه، رایانشانی خود را وارد نمایید.

به 28 مشترک دیگر بپیوندید

دسته‌ها

Blog Stats

  • 128,160 hits
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: