امنيت متجاوز به ايران را در خارج از منطقه به خطر مي‌اندازيم

رحیم صفوی مشاور خامنه‌ای  اظهار فضل می‌کند

 از خبرگزاری سپاه آخوندها

 صفوي دستيار و مشاور عالي فرماندهي معظم كل قوا كه در ‏نشست هم‌انديشي صاحب نظران، انديشمندان و اساتيد حوزه و دانشگاه و رسانه، براي انتخاب سريال‌هاي ‏فاخر با معاونت سيما، سخن مي‌گفت، ضمن تقدير از معاونت سيما در استفاده از خرد جمعي، اظهار داشت: اينكه سيماي جمهوري اسلامي به سمت يك خرد دسته جمعي در حال حركت است، از نظر من يك ‏پيشرفت ‏قابل ملاحظه‌اي است كه بايد آن را تبريك بگوييم.‏
نامبرده درادامه با اشاره به ظرفيت‌هاي گسترده 8 سال دفاع مقدس، افزود:‏‏ بدون ترديد دفاع مقدس هشت ساله و پيروزي ملت بزرگ ايران به رهبري حضرت امام خميني‏‏‏(ره)، بزرگترين حادثه تاريخي ايران و منطقه و تاثيرگذار در محيط بين‌المللي پس از پيروزي انقلاب ‏اسلامي ‏است.
سرلشکر صفوی ادامه داد: هم اكنون 22سال از پايان جنگ مي‌گذرد و ما نتوانستيم آن طور كه بايد و شايد از اين موضوع استفاده ‏كنيم ‏‏سوال من اين است كه آيا يك فيلم مثل فيلم عمر مختار براي 8سال دفاع مقدس توليد كرده‌ايم؟ هم ‏اكنون هم اگر اين فيلم پخش شود جاذبه بسيار زيادي براي جوانان ما دارد.
فرمانده سابق كل سپاه خاطر نشان كرد: اگر اين 8سال ‏دفاع مقدس چه ‏دست كمونيست‌ها بود و چه دست غربي‌ها، دنيا را از آن پر كرده بودند و از آن براي صدور اين ‏فرهنگ ‏غني و ارزشمند اسلامي و انقلابي استفاده مي‌كردند.‏ ببينيد براي جنگ جهاني دوم اينها چقدر فيلم ساختند ‏و چقدر توانستند فرهنگ خودشان را القا بكنند.
وي در ادامه رسالت بزرگ سيماي جمهوري اسلامي ايران را تاثيرگذاري در محيط ملي و محيط منطقه‌اي ‏و ‏بين‌المللي دانست و دست اندركاران اين رسانه را به بهره‌گيري از حادثه بزرگ و تاريخي دفاع مقدس ‏فراخواند.
سرلشکر صفوی به لزوم ساخت فيلم و سريال در اين حوزه با محورهاي راهبردي و ماندگار اشاره كرد و ‏گفت:‏‏ هم ملت ما در دفاع مقدس مظلوم واقع شد و هم انقلاب اسلامي. ما مي‌خواستيم كشورمان را ‏سروسامان ‏بدهيم و ملت‌مان را از فقر و محروميت نجات بدهيم.
دستيار ومشاور عالي فرماندهي معظم كل قوا تصريح كرد: جنگ تحميلي يك جنگ ظالمانه‌ بود و نه تنها از ‏‏سوي عراق بلكه از سمت نظام بين الملل به رهبري آمريكا، پشتيباني مي‌شد و تنها جنگي بود كه در جهان ‏دو قطبي، هر دو قطب قدرت آنرا ‏پشتيباني كردند. يعني هم آمريكايي ها و اروپايي‌ها و هم ‏شوروي‌ها و حتي برخي از كشورهاي عربي جنوب خليج فارس‏ اما در توليدات رسانه‌اي اين مظلوميت را ما ‏نتوانستيم خوب نشان بدهيم.
وي در بخش ديگري از سخنان خود به تبيين ظرفيت‌ها و دستاوردهاي 8 سال دفاع مقدس و صدور ‏فرهنگ و مكتب مقاومت به ملت‌هاي اسلامي و حتي غير اسلامي پرداخت و افزود:‏ ملت ايران يك ملت مقاوم است؛ ملتي كه هشت سال جنگ تحميلي را توانست تحمل بكند و به پيروزي ‏برساند ‏و مكتب مقاومت را ايجاد كرد.
صفوي ادامه داد: اين مكتب هم اكنون به لبنان رفته است و حزب الله را در لبنان و نيز حماس را در ‏فلسطين شكل داده است . اين مكتب مقاومت قابل تكرار و انتشار است و اين مكتب مقاومت، در ‏عراق در افغانستان ‏و در همه ملتهايي كه مي خواهند در مقابل نظام سلطه ايستادگي بكنند مي‌تواند رهائي ‏بخش باشد.‏
وي تصريح كرد: در فيلم‌هاي مربوط به ‏دفاع مقدس هم آن چيزي كه مورد نظر من است و آن پيامي كه ‏مي‌خواهيم بدهيم اين باشد كه بوسيله آن، امنيت ‏ملي‌مان را براي سال‌هاي آينده بتوانيم تضمين كنيم.
سرلشکر صفوی توليد كنندگان آثار فاخر در حوزه رسانه ملي را به توجه و انعكاس مديريت جنگ تحميلي فراخواند و ‏افزود:‏ منظور من از مديريت، مديريت و رهبري بالاي جنگ كه ‏حضرت امام(ره) عهده دارآن بودند تا مديريت ‏سياست خارجي كشورمان و مديريت اداره كشور و مديريت فرماندهان ‏جنگ است.
فرمانده سابق كل سپاه خاطر نشان كرد: هم اكنون با افتخار ‏مي گويم فرماندهان جنگ فرماندهاني عاقل، شجاع، مدبر، خردمند و با قدرت ‏طرح ريزي بودند.‏ به طوري كه طي 9 ماه، 4 عمليات بزرگ را طرح ريزي و اجراء كردند، ‌يعني از مهرماه ‏سال 1360، ‌شكستن حصر آبادان و آزاد سازي بستان در آذرماه سال 60 و عمليات فتح المبين در فروردين ‏ماه سال 61 و آزادسازي خرمشهر در خردادماه سال 61.‏
وي اظهار داشت:‏ بالاخره عملياتي كه 120هزار نيرو مي خواهد وارد عمليات بشود اينكه چگونه اين نيروها وارد عمليات ‏بشوند، ‏چگونه كمترين تلفات داده بشود و بيشترين پيروزي ها بدست بيايد، نياز به مديريت بالائي دارد. ‏متاسفانه اين مديريت ‏جنگ را در صحنه‌هاي مختلف ما نمي‌بينيم در اين فيلمهايي كه پخش مي شود ‏سطوح مديريت جنگ ديده ‏نمي‌شود.‏
سرلشکر صفوی در تبيين ضرورت‌هاي پرداخت به مسائل 8 سال دفاع مقدس‌ و به تصوير كشيدن روحيه ‏جهادي و تسليم ناپذيري ملت ايران، در آثار فاخر گفت:‏ از نظر من كه يك نظامي هستم ما در يك محيط خطر به سر مي‌بريم آمريكايي‌ها ‏و صهيونيست‌ها ‏خطرات بزرگي عليه جمهوري اسلامي هستند يك ملتي كه در محيط خطر به سر مي‌برد ‏همواره بايستي ‏روحيه جهادي و حماسي را در خود حفظ كند. فرمانده سابق كل سپاه ادامه داد: همواره دشمنان ما بايد بدانند كه ملت ما يك ‏ملت با ‏صلابتي است و اگر به آن حمله كردند، محكم در مقابل دشمنان، با آن روحيه جهادي كه دشمنان ازآن ‏‏در هراسند مي‌ايستند‏.
وي با اشاره به آموزه هاي اسلام و صلح طلبي ملت ايران تصريح كرد:‏ براساس آموزه‌هاي اسلام ملت ما يك ملت صلح طلب است. ما يك فرهنگ اسلامي و يك ‏‏فرهنگ ايراني داريم و اين دو همديگر را تكميل مي كنند.‏
دستيار و مشاور عالي فرماندهي معظم كل قوا با بيان اينكه اسلام ما را دعوت به صلح مي‌كند، تاكيد كرد: ما بايد اين‌صلح طلبي را به دنيا نشان بدهيم آنها ما را به ‏عنوان يك خطر به كشورهاي ‏عربي معرفي مي‌كنند و ما بايستي همواره در توليداتمان اين پرچم صلح‌‏طلبي را بدست بگيريم و بگوئيم كه جمهوري اسلامي ايران بدنبال صلح و آرامش براي منطقه و جهان ‏است‏.
سرلشکر صفوی افزود: البته اين صلح توام با عدالت است اما نه آن صلحي كه نظام سلطه ازآن براي تحميل بر ملت‌هاي تحت ظلم و ‏اشغال، مثل فلسطيني ها سخن مي گويد.

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

تقویم

دسامبر 2010
د س چ پ ج ش ی
    ژانویه »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

برای مشترک شدن در این وب‌نوشت از راه رایانامه و دریافت آگاه‌سازی درباره‌ی نوشته‌های تازه، رایانشانی خود را وارد نمایید.

به 28 مشترک دیگر بپیوندید

دسته‌ها

Blog Stats

  • 127,916 hits
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: